Setkání s přáteli ve městě Siam Reap

Sapa, Vietnam, Ásie, Vit Lastovka, Jaknacesty.cz (1)

Před hodinou jsem se rozloučil s Ronenem a Betty. V hostelu, do kterého jsem se přemístil, na mě čeká velmi příjemné překvapení. První věc, co jsem po ubytování udělal, bylo, že jsem skočil do bazénu a dal si hodinku prsa, znak, kraul a motýlka. To vše v ceně za 6 USD na noc…
… ale po pořádku…
Do města Siam Reap jsem přijel v pondělí ráno. Autobusové nádraží vypadalo jako tankodrom včetně velkých kaluží plných bahna. Vrata z vlnitého plechu jen podtrhovala ubohost celého místa.

U autobusu na mě už čekal tuk-tukář s cedulí a na ní mé jméno. Nebývá zvykem, aby hostel nabízel zdarma vyzvednutí u autobusu, a tak to bylo velmi příjemné překvapení, hlavně po noci v autobusu s 2 h spánku. A tak jsem po příjezdu do hostelu padnul do postele. Ještě jsem zkontroloval Facebook, jestli mi náhodou nepíše kamarád, se kterým jsme se dohodli, že se zde sejdeme. Už byl i s přítelkyní v Siam Reapu, a tak jsem stačil v rychlosti napsat, v jakém jsem hostelu, s tím že si na hodinu zdřímnu a pak se můžeme sejít.
Někdo na mě mluví a budí mě! Nade mnou stojí Ronen a ptá se mě, jestli se k nim dnes přidám. Pár vteřin na něj koukám, než mi dojde, na co se mě ptá. Za 15 min. jsme už seděli v tuk-tuku s Betty a dalším Izraelcem a byli jsme na cestě do areálu Angkoru. Lístek je buď za 20 USD na den nebo za 60 USD na 3 dny, tak jsem si vybral třídenní. Není to málo, ale je nutné si uvědomit, že platí pro celý komplex Angkoru a pak na všechny ostatní Khmérské stavby v okolí cca 40 km.

Taky chceš cestovat a žít v zahraničí a nevíš jak na to?

Odebírej osobní cestovatelské rady a tipy ze všech koutů světa

Tvé soukromí je pro mě vším. Když tě cestování přestane zajímat, stačí odhlásit odběr.

Something went wrong. Please check your entries and try again.