Sanlitun hostel ve městě Peking

Sapa, Vietnam, Ásie, Vit Lastovka, Jaknacesty.cz (1)

ráno jsem posnídal toasty s máslem a džemem ve společné místnosti, kde byl tou dobou puštěný záznam zahajovacího ceremoniálu Olympijských her. Pěkný, ale víc bych ocenil místnost bez televize, kde se snaží lidé víc mezi sebou komunikovat. Takhle byli všichni přilepení k televizi, a mě napadlo, proč vlastně cestují, když pak na cestách dělají to samé, co doma.
Po snídani jsem se pustil do hledání hostelu pro následující 3 noci, protože můj hostel byl bohužel plný. Po necelé hodině jsem našel Sanlitun hostel, který byl z těch volných hostelů nejblíže.
Jen pro kontrolu jsem si zavolal na letiště a vyrazil jsem do prádelny, ve kterou se proměnily ulice Pekingu. 10 min. jsem stál na místě se zamlženým foťákem a čekal, až budu moct udělat fotku, která nedopadne jako fotky pořízené v mlze. Po 20 minutách jsem stál v recepci nového hostelu s kulečníkovým stolem. Pěkný bar a posezení venku mě příjemně překvapilo. Pokoj pro 6 lidí mě ani nedojal, ani neurazil, co byste taky za 240 Kč v centru Pekingu mohli dostat. Levnější stejně jsou už obsazeny anebo daleko od centra.

Cestou jsem si koupil kuřecí maso na dvou tyčkách za 15 Kč a ještě při vstupu do metra jsem ohlodával dřevěné hůlky. Jak mi postupně došlo, vše co se dá napíchnout na dřevěnou hůlku a opéct na ohni tak i dopadne. Od masa po ovoce. Venku mě v některých bočních ulicích překvapil neskutečný zápach, na který si nepamatuji ani z Íránu a Turecka, a v Pekingu bych ho nečekal. V některých částech v centru města jsou postranní uličky převážně hutongy, ale těžko se dá poznat, jestli původní nebo nově vybudované a nakašírované. Řada hutongů byla srovnána se zemí a z několika byli původní obyvatelé vystěhováni. Na jejich místo tak přišly obchody, bary, kavárny a restaurace pro turisty. A turista neznamená vždy jen cizinec. Vlastně valná většina turistů kolem mě jsou Číňané.
Síť autobusů je v Pekingu hodně hustá a zastávky jsou skoro všude. Jak je ale vše psané v čínštině, je nemožné se kamkoliv dostat bez její znalosti. Pro cizince je tu metro, které je přehledné, čisté a s nápisy v latince.

Taky chceš cestovat a žít v zahraničí a nevíš jak na to?

Odebírej osobní cestovatelské rady a tipy ze všech koutů světa

Tvé soukromí je pro mě vším. Když tě cestování přestane zajímat, stačí odhlásit odběr.

Something went wrong. Please check your entries and try again.