Hostem u Sultána

Sapa, Vietnam, Ásie, Vit Lastovka, Jaknacesty.cz (1)

Novou jízdenku jsem nakonec měl zajištěnou u Tureckého dopravce a to byla jiná úroveň cestování. Jen co jsme vyjeli ze Sofie, dostal jsem černý čaj a nějakou balenou buchtu. Autobus byl velmi pohodlný a jen mírně klimatizovaný. Sofie-Istanbul je sice dlouhá únavná cesta ale byl pěkný výhled na měnící se krajinu, tak se to dalo přežít.

Jednodenní zpoždění v Sofii zapříčinilo, že jsem přijel do Istanbulu v nejméně vhodný okamžik. Než jsem se stačil rozkoukat a dostat se na internet abych si zajistil ubytování bylo 21h. Jak jsem tak seděl na internetu hledajíc nejlevnější a nejlépe umístěné ubytování, tak mizelo jedno za druhým takovou rychlostí, až to budilo dojem jako by se toho večera konala v Istanbulu soutěž, kdo si nejrychleji zabukuje to nejlevnější ubytování. Než jsem postupně prošel 4 reservacemi tak mi to na konci vždy ukázalo: tento pokoj si někdo rezervoval krátce před vámi. Soutěž jsem evidentně prohrával. Pak už zbývaly položky za 30 USD na noc a víc. Po opětovném načtení stránek naskočil nazpátek jeden hostel za nějakých 10USD. Hned jsem po tom skočil a jak jsem vyplňoval platební údaje tak jsem doufal, že budu nejrychlejší.

Potvrzení rezervace mi přišlo na e-mail a vydal jsem se směrem k metru. To jelo hned a tak jsem po 45min. včetně chůze stál před hostelem Sultán. Jak se ukázalo, měl jsem víc štěstí než jsem myslel. Sultán už nemohl mít lepší pozici . Stačilo vyjít na střechu hostelu a všechny důležité minarety a mešity jsem měl přímo před sebou a ještě v záři reflektorů. Bylo kolem 1h po půl noci a tak jsem vyrazil na prohlídku Istanbulu v noci.

Taky chceš cestovat a žít v zahraničí a nevíš jak na to?

Odebírej osobní cestovatelské rady a tipy ze všech koutů světa

Tvé soukromí je pro mě vším. Když tě cestování přestane zajímat, stačí odhlásit odběr.

Something went wrong. Please check your entries and try again.