Cesta do Siem Reap a Angkor Vatu

Sapa, Vietnam, Ásie, Vit Lastovka, Jaknacesty.cz (1)

Zítra odjíždím do města Siam Reap, v jehož blízkosti je chrámový komplex Angkor. Podle toho, co jsem si od cestovatelů zatím měl možnost vyslechnout, to vypadá na turistický masakr. A tak už teď mám smíšené pocity. Ale mám velkou naději, že pokud se mi to podaří dobře vymyslet, mohly by to být skutečně pěkné 3 dny. Spousta lidí totiž obsype hlavní chrám kolem 5-6 h ráno, aby udělali co nejlepší záběry vycházejícího slunce nad chrámy v Angoru. Já se k nim nepřidám, sice mi uniknou fotky tohoto úkazu, ale už se znám, mně jde spíš víc o to, co v té dané situaci cítím. A pohled na stovky turistů namačkaných na „nejlepších místech“ s namířenými foťáky jedním jediným směrem mě spíš rozesměje, a tak bych asi v tu chvíli začal fotit všechny ty fotografy.

přístupová cesta k hlavnímu chrámu Angkor Vat.
přístupová cesta k hlavnímu chrámu Angkor Vat

Angkor je naštěstí rozsáhlým komplexem, s desítkami chrámů a svatyň, a tak nebude problém se tam v pozdních hodinách někde ztratit.

Dobrou zprávou je, že se zde opětně setkám s Ronenem a jeho přítelkyní Betty, se kterými jsem strávil pár dní v Saigonu neboli v HCMC (Ho-Chi-Minh-City). S Ronenem jsme strávili pár dní na motorkách v okolí Sapy poté, co jsme prokecali celou cestu v autobusu při přejezdu z Číny do Vietnamu. A Betty je Ronenova přítelkyně, se kterou se opětně shledal v Saigonu. Pár dní poté, co jsme se v Saigonu rozloučili, se vydali na společnou dovolenou, a nyní měli také namířeno do Siam Reap.

Taky chceš cestovat a žít v zahraničí a nevíš jak na to?

Odebírej osobní cestovatelské rady a tipy ze všech koutů světa

Tvé soukromí je pro mě vším. Když tě cestování přestane zajímat, stačí odhlásit odběr.

Something went wrong. Please check your entries and try again.